Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

AŽD Praha s.r.o., ZOZ Olomouc
Železniční 1
779 00 Olomouc
tel: +420 585 113 292
ge@azd.cz
IČO: 48029483
DIČ: CZ48029483

O NÁS
O NÁS

Kdo je GE?

Mnoho našich občanů zná logo GE jako jednu z bank, která na českém trhu působila s označením GE Money Bank do poloviny roku 2016. To však byla jen jedna z divizí jedné z největších společností na světě, kterou v roce 1892 založil známý vynálezce žárovky a gramofonu T. A. Edison pod názvem General Electric. Dnes tato společnost zaměstnává více než 300 000 zaměstnanců, podniká ve 160 státech světa a výrobní závody má ve více než 30 státech po celém světě.

Vyrábí stroje a zařízení pro letectví a kosmonautiku, dopravní  stroje a zařízení, zabývá se výrobou a zpracováním el. energie, podniká v oblasti finanční sféry, těžby nafty a plynu, vyrábí špičkové diagnostické přístroje pro zdravotnictví, působí v oblastech životního prostředí, vlastní televizní společnost NBC Universal...

Divize GE, kterou zde na českém trhu zastupuje společnost AŽD Praha s.r.o, jako jediný autorizovaný partner pro ČR, je divize GE Industrial Solutions, která dodává na český trh, prostřednictvím svého logistického centra v Olomouci, systémy a řešení v oblasti nízkého napětí jako modulové přístroje a rozvodnice, automatizaci budov a domácností, průmyslové jističe, průmyslové zapouzdření, systémové zapouzdření a řízení a automatizaci.

 

Kdo je AŽD Praha s.r.o.?

AŽD Praha je významným ryze českým dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky, zejména se zaměřením na oblast kolejové a silniční dopravy včetně telematiky a dalších technologií. Společnost zajišťuje výzkum, vývoj, projektování, výrobu, montáž, rekonstrukce a servis zařízení, systémů i investičních celků v těchto hlavních oblastech: železniční doprava, provoz metra a závodová doprava oblast telekomunikačních, informačních a radiových systémů, telematické aplikace, silniční, signalizační a parkovištní systémy, nové telefonní a rozhlasové systémy pro řízení železniční dopravy a pro informování cestujících.